» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

همه ما ساعات نسبتاً زیادی از زندگی خود را در کنار همکاران‌مان می‌گذرانیم. در حقیقت یکی از ویژگی‌های مورد انتظار از افرادی که در سازمان‌ها فعالیت می‌کنند این است که بتوانند به عنوان عضوی از تیم کاری خود به پیشرفت جمعی فکر کنند. در مورد لزوم ایجاد تیم‌های کاری و برکات آن برای اعضا و همچنین سازمان مطالب زیادی نوشتته شده است اما برخی از شخصیت‌ها هستند که ناخواسته بهره‌وری کل تیم را پایین می‌آورند و انرژی و انگیزه سایر اعضا را کاهش می‌دهند. اگر بتوانیم این شخصیت‌ها را شناسایی کنیم قدم بزرگی در راه حذف آنها از تیم و یا اصلاح رفتارشان برداشته‌ایم. 

طبق تجربه‌ای که در طول سال‌ها فعالیتم در سازمان‌های مختلف و تیم‌های کاری آنها به دست آورده‌ام، این هشت شخصیت بیشترین آسیب را به همکاران خود در یک تیم وارد می‌آورند:

 

1) لوده: طنز و شوخی اگر به اندازه استفاده شود، یکی از محرک‌های رشد در بین اعضای تیم خواهد بود. اما برای افرادی که شوخ‌طبع بودن را با لودگی اشتباه می‌گیرند، هر نوع موضوعی می‌تواند دستمایه خنده شود. در حقیقت خنداندن، ابزار این افراد برای جلب توجه دیگران است. متأسفانه گاه موضوع خنده یکی از اعضای تیم است و این امر باعث می‌شود که بین اعضا دلخوری به وجود آید و این ناراحتی‌های کوچک به تدریج روی هم جمع شوند و به کشمکش‌های بزرگ تبدیل شوند.

 

2) خودشیفته: همیشه حداقل یک نفر در سازمان وجود دارد که شیفته خود و موفقیت‌هایش است و مدام درباره آنها صحبت می‌کند. هر موضوعی که پیش می‌آید آنها داستانی برای تعریف کردن دارند و در پایان همه داستان‌های‌شان، قهرمان که خودشان هستند، پیروز می‌شود و موفقیتی به موفقیت‌های قبلی خود اضافه می‌کنند. این شخصیت‌ها باعث می‌شوند که به تدریج اعضا از یکدیگر فاصله بگیرند.

 

3) دروغگو: این نوع شخصیت‌ها معمولاً مخرب‌ترین شخصیت‌ها در یک تیم هستند. دروغ از هر نوع آن، به اعضای تیم آسیب وارد می‌کند و نه تنها آنها را نسبت به فرد دروغگو بلکه نسبت به کل تیم بدبین و بی‌اعتماد می‌کند. برای مثال، وقتی ویزیتوری علاوه بر محصولات شرکت خود، محصولات دیگری را نیز برای فروش می‌برد، باعث می‌شود زمانی که سرپرست یا مدیر او از این تخلف مطلع شوند، نسبت به کل ویزیتورها بدبین شوند و نظارت و کنترل را بیشتر کنند.

 

4) مردد: این شخصیت‌ها آنقدر در تصمیم‌گیری تردید دارند که وقت باارزش تیم را می‌کشند و باعث می‌شوند یک فرصت خوب از بین برود. چنین شخصیت‌هایی باعث می‌شوند که سایر اعضا کلافه و عصبانی شوند و انگیزه خود را از دست بدهند.

 

5) لحظه نودی: متأسفانه این نوع شخصیت‌ها در سازمان‌های ایران به وفور یاد می‌شوند. اگر به آنها بگویید که کاری را باید تا دهم ماه انجام دهند تا آخرین ساعت کاری روز دهم ماه کار را به شما تحویل می‌دهند. اگر به همین فرد بگویید که پانزدهم باید کار را تحویل دهد، باز هم باید تا آخرین ساعت کاری روز پانزدهم منتظر بمانید. این شخصیت‌ها فرصت‌سوز هستند و چابکی تیم را پایین می‌آورند.

 

6) بدبین: این افراد را همیشه در حال غر زدن می‌بینید. به عالم و آدم بدبین هستند و از همه گله و شکایت دارند. این افراد به راحتی می‌توانند انرژی مثبت گروه را به انرژی منفی تبدیل کنند. وقتی همه اعضای تیم به دلیل موفقیتی که به دست آورده‌اند، پاداش گرفته‌اند و به این خاطر خوشحال هستند، فرد بدبین می‌گوید: خیلی خوشحال نباشید، از فردا کارمان را دو برابر می‌کنند!

 

7) بی‌حال: بهترین زمان برای شناسایی این افراد صبح است. اول صبح زمانی است که افراد باید بیشترین میزان انرژی و نشاط را داشته باشند اما اگر به همکاران خود نگاه کنید، می‌بینید که هیچ اثری از شادابی در آنها نمی‌بینید. بهتر است مدیر از چنین افرادی بخواهد که با اصلاح رفتار غذایی و افزایش میزان خواب خود، به خود و همکاران‌شان انرژی بیشتری بدهند.

 

8) متوقع: برای این نوع شخصیت‌ها مفهوم همکار بودن تعریف نشده است. فرد متوقع همکاران خود را افرادی می‌بیند که گرد هم آمده‌اند تا دستورات او را اجرا کنند. این افراد نه در مسائل کاری بلکه حتی در امور ساده اجتماعی مانند سلام کردن هم متوقع هستند. دستور دادن‌های بیش از اندازه این نوع شخصیت‌ها باعث می‌شود که حتی اگر نیت‌شان هم خیر باشد، همکاران خود را آزرده‌خاطر کنند.
ن : طراح و خلاق
ت : سه شنبه 17 شهریور 1394
متمایز شدن و گام برداشتن در مسیر موفقیت نیازمند چابکی است. منظور از یک مدیر چابک مدیری است که در تمام شرایط انعطاف‌پذیری خود را حفظ کند، از اشتباهاتش درس بگیرد و بر چالش‌هایی که بر سر راه او ظاهر می‌شوند، غلبه کند.

چگونه می‌توان به یک مدیر چابک تبدیل شد؟ در ادامه به چهار توانایی موردنیاز برای تبدیل شدن به یک مدیر چابک اشاره شده است:

 

1. باید بتوانیم نوآور باشیم.

مدیران چابک از برخی ویژگی‌های مشترک برخوردار هستند: برون‌گرا هستند، تیپ شخصیتی حرکتی دارند، مسئولیت‌پذیرند و جریان متداول امور را به چالش می‌کشند. به عبارت دیگر مدیران چابک مدیرانی هستند که اگر فردی بخواهد آنها را مدیریت کند، مدیریت آنها کار سختی است. البته اینکه مدیریت آنها کار سختی است، ویژگی بدی برای آنها به حساب نمی‌آید. این دسته از مدیران چون قادر هستند از ابعاد متعددی به یک مسئله نگاه کنند و قادر به ایده‌پردازی هستند، روش خودشان را برای انجام کارها دارند. 

همانطور که آلبرت انیشتین می‌گوید انجام چندباره یک کار به یک شکل و انتظار نتایج متفاوت داشتن، دیوانگی است. بنابراین برای اینکه به مدیران چابکی تبدیل شویم باید سوار بر موج نوآوری باشیم. 

ذکر این نکته را لازم می‌دانم که زمانی که صحبت از نوآوری به میان می‌آید، اغلب به فکر اپل و محصولاتش می‌افتیم در صورتی که نوآوری انجام متفاوت کارها، حتی کارهای کوچک، با هدف افزایش بهره‌وری و سودآوری برای کاروکسب است.

 

2. باید بتوانیم بر چالش‌ها غلبه کنیم.

هرچقدر در چارت یک سازمان جایگاه یک مدیر بالاتر باشد از او انتظار می‌رود مشکلات بزرگ‌تری را بتواند حل کند. در حقیقت بزرگی یک مدیر به بزرگی و سختی موانعی است که می‌تواند از پیش رو بردارد و کاروکسب را در مسیر پیشرفت حفظ کند. 

ابهام بر استرس یک مدیر می‌افزاید و به همین دلیل مدیر باید به سرعت خود را با شرایط انطباق بخشد تا در سطح بهینه‌ای فعالیت کند. در اینجا هم چابکی مدیر نقش مهمی را ایفا می‌کند. برای مثال در بحث مربوط به تحقیقات بازاریابی (www.marketing-research.ir) عنوان می‌کنیم که مدیران ارشد باید به نقش غیر قابل انکار تحقیقات توجه کنند و داده‌هایی را که از طریق تحقیقات به دست می‌آورند مبنای استراتژی‌ها و برنامه‌ریزی‌های آینده خود قرار دهند. اما اگر مدیران ارشد یک سازمان چابکی لازم برای مواجهه با داده‌های جدید را نداشته باشند، نمی‌توانند از نتایج تحقیقات به نفع خود و سازمان‌شان بهره‌برداری کنند.

 

3. باید از بازخورد تجربه‌های پیشین خود استفاده کنیم.

مدیران چابک تنها به دنبال تجربه‌های جدید و نوآور نیستند بلکه از آنها درس‌هایی نیز می‌آموزند. بازخورد منظم و پردازش آن بازخورد راهی است برای برطرف کردن نواقص احتمالی. همه ما نقاط ضعفی داریم و تظاهر به اینکه ما نقطه ضعف نداریم، اشتباه بزرگی است. به همین دلیل یک مدیر چابک نه تنها به انتقادات دیگران گوش می‌کند بلکه از آنها می‌خواهد اگر برای بهبود عملکرد او پیشنهادی دارند، حتماً پیشنهادشان را مطرح کنند.

بین اعتماد به نفس و غرور مرز بسیار باریکی وجود دارد. اعتماد به نفس کاروکسب شما را می‌سازد اما دام غرور با سرعتی معادل دو برابر آن، کاروکسب‌تان را نابود می‌کند. هیچ‌وقت به صدای مشتریان و کارمندان‌‌تان بی‌توجهی نکنید. گوش دادن به معنای آن نیست که با هرچه می‌شنوید موافقت کنید اما برای اینکه سرپا بمانید باید از دام غرور دوری کنید و به پیشنهادات مختلف گوش فرا دهید.

 

4. باید دست به ریسک بزنیم اما ریسک هوشمندانه.

معمولاً مدیرانی که آنها را در دسته مدیران چابک قرار می‌دهیم، به ذات، افراد رسیک‌پذیری هستند. کارآفرینان هم به دلیل تیپ شخصیتی‌شان معمولاً از رسیک کردن و تجربه‌های جدید استقبال می‌کنند. اما ریسک کردن تنها برای لذت بردن از آن و بدون محاسبات و مشاهدات لازم رفتار آماتورگونه‌ای است که هیچ فایده‌ای برای کاروکسب ندارد. یک مدیر چابک کارهایی را که انجام می‌دهد که موفقیت آنها تضمین‌شده نیست و به همین دلیل از رقبایی که حاضر نیستند منطقه راحتی خود را ترک کنند همیشه جلوتر است.
:: مرتبط با: علمی مدیریتی ,
:: برچسب‌ها: توانایی , مدیر , توانایی مدیریت ,
ن : طراح و خلاق
ت : یکشنبه 15 شهریور 1394

telgram

در اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب تلگرام، در صورتی که یک گروه را ترک کنید و به اصطلاح Left بدهید، امکان بازگشت مجدد به آن گروه میسر نخواهد بود. اما بایستی بدانید این محدودیت در تمام نسخه‌های تلگرام اعمال نشده است. بلکه در صورتی که از نسخه‌ی تحت وب تلگرام استفاده کنید، با خروج از گروه می‌توانید به آسانی به گروه بازگردید.

 

ابتدا جهت ورود به نسخه‌ی تحت وب تلگرام توسط مرورگر اینترنتی خود به آدرس https://web.telegram.org مراجعه کنید.
اگر تاکنون این نسخه را فعال نکرده‌اید، شماره تلفن خود را وارد کرده و مراحل فعال‌سازی را از طریق کدی که برای‌تان از طریق محیط تلگرام و همچنان SMS ارسال می‌گردد انجام دهید.

پس از ورود به محیط تلگرام (ترفندستان) در مرورگر خود، وارد گروه مورد نظر شوید.

اکنون بر روی نام گروه کلیک کنید.

حال در صورتی که از خروج از گروه مطمئن هستید، در پنجره‌ای که باز می‌شود بر روی Leave کلیک کنید.
خواهید دید که از گروه خارج شده‌اید.
اکنون جهت بازگشت مجدد به گروه، مجدداً بر روی نام گروه کلیک کرده و این بار Return to group را انتخاب کنید.
خواهید دید که به گروه بازخواهید گشت.
 

در پایان به نکات مهم زیر دقت کنید:

  • به هیچ عنوان گروه را Delete نکنید چرا که دیگر امکان بازگشت وجود نخواهد داشت.
  • در این روش تنها در صورتی که توسط نسخه‌ی تحت وب تلگرام از گروه خارج شده باشید می‌توانید مجدد تحت این نسخه به گروه بازگردید. در صورتی که از هر  یک نسخه‌‌های دیگر تلگرام برای خروج از گروه استفاده کنید، دیگر امکان بازگشت به گروه تحت این روش وجود ندارد.:: مرتبط با: درباره نرم افزار ,
:: برچسب‌ها: بازگشت , تلگرام , پیام رسان , گروه ,
ن : طراح و خلاق
ت : سه شنبه 3 شهریور 1394
حتی اگر خودتان احساس می‌کنید که اعتمادبه‌نفس بالایی ندارید، نباید اجازه دهید دیگران از این موضوع باخبر شوند. اعتمادبه‌نفس داشتن یا بهتر است بگویم با اعتمادبه‌نفس به نظر رسیدن از الزامات موفقیت در بازاریابی و فروش است. به‌ویژه در فروش که به‌طور مستقیم با مشتری سروکار دارم و بارها پاسخ "نه" می‌شنویم، باید اعتمادبه‌نفس خود را حفظ کنیم تا در برخورد با مشتریان بعدی دچار مشکل نشویم.

پیشنهادات این متن به شما کمک می‌کند که فردی با اعتمادبه‌نفس به نظر برسید:

 

1) درست بایستید.

درست ایستادن یکی از نکات کوچک اما مهمی است که فروشندگان ما به آن توجه نمی‌کنند. درست ایستادن علاوه بر فواید جسمانی مانند درست نفس کشیدن، خسته نشدن و ... ، در ارتقاء اعتمادبه‌نفس نیز نقش مؤثری ایفا می‌کند. افرادی که خمیده راه می‌روند، نمی‌توانند در جلب اعتماد طرف مقابل موفق عمل کنند. یکی از تمرین‌های ساده درست ایستادن به این شکل است که انگشتان دست خود را دهان‌تان بگذارید و آرنج‌ها را به طرفین باز کنید. این تمرین ساده در درازمدت نحوه ایستادن شما را اصلاح می‌کند.

 

2) تماس چشمی برقرار کنید.

برقرار کردن تماس چشمی در بالا بردن اعتمادبه‌نفس بسیار مؤثر است. وقتی با مشتری یا همکار خود صحبت می‌کنید به چشمان آنها نگاه کنید یا اگر در جمعی قرار گرفته‌اید و می‌خواهید صحبت کنید، به صورت متناوب با افراد مختلف آن جمع تماس چشمی برقرار کنید. همچنین مهم است که وقتی فرد روبه‌روی شما در حال صحبت کردن است با او تماس چشمی داشته باشید زیرا در غیراینصورت این پیام را به مخاطب‌تان می‌دهید که صحبت‌هایش برای شما بی‌اهمیت یا نامفهوم هستند.

 

3) شمرده و واضح صحبت کنید.

یکی از نشانه‌های اعتمادبه‌نفس بالا این است که فرد شمرده و روشن صحبت کند. فروشنده‌ای که اعتمادبه‌نفس بالایی ندارد، سعی می‌کند خیلی سریع و با صدایی که مشتری که آن را نمی‌شوند، صحبت کند تا زودتر فروش را انجام دهد و خلاص شود. اما مشتری خیلی خوب این را می‌فهمد و ترجیح می‌دهد از چنین فروشنده‌ای خرید نکند. بارها به فروشندگان عزیز (حضوری و تلفنی) تأکید کرده‌ام که مانند ضبط صوت نباشند بلکه با در نظر گرفتن شرایط و رفتار خاص هر مشتری، کالا یا خدمات خود را شمرده و واضح برای مشتری معرفی کنند. متأسفانه فروشندگان زیادی را دیده‌ام که به محض اینکه وارد مغازه مشتری می‌شوند بدون در نظر گرفتن اینکه آیا در مغازه مشتری، خریداری هست یا نه، به سرعت کاتالوگ خود را روی پیشخوان می‌گذارند و مثل برق‌وباد آن را ورق می‌زنند و چیزهایی می‌گویند که به غیر از خودشان کس دیگری نمی‌شنوند. در این شرایط خوش‌بینانه‌ترین اتفاق این است که مشتری بگوید "همان سفارش قبلی".

 

4) قدری سکوت کنید. 

با در نظر گرفتن مورد قبل به این نتیجه می‌رسیم که باید در برخوردهایی که با افراد مختلف در بازاریابی و فروش با مشتری داریم قدری هم سکوت کنیم. برخی از فروشندگان واهمه دارند که اگر سکوت در فضا حکمفرما شود یعنی اینکه آنها فروش را از دست داده‌اند در صورتی‌که سکوت در مکالمه یک ابزار اجتماعی کاملاً مفید است. به‌ویژه پس از جملات کلیدی و مهمی که فروشنده بیان می‌کند، لازم است قدری سکوت کند تا نکته‌ای که می‌خواسته انتقال دهد در ذهن مشتری بنشیند.

 

5) دستان‌تان را فراموش نکنید

سعی کنید در مکالمه‌های خود حتماً از دست‌تان استفاده کنید تا پیام‌تان بهتر به مخاطب منتقل شود. دست در جیب کردن یا دست‌به‌سینه بودن نشان‌دهنده‌ی اعتمادبه‌نفس پایین یک فروشنده هستند.

 

6) قدم های محکمی بردارید

زمان ورود، خروج و یا هنگامی که درحال قدم زدن در محل جلسه خود هستید، قدم‌های محکم و بلندی بردارید. در قدم برداشتن هیچ عجله‌ای نداشته باشید و سعی کنید حالت بدن خود را همواره استوار و سرحال نگه دارید.

خبر خوب برای کسانی که اعتمادبه‌نفس بالایی ندارند این است که با این تمرین‌های ساده برای نشان دادن اعتمادبه‌نفس، به‌تدریج به اعتمادبه‌نفس داشتن عادت می‌کنید و این به یک ویژگی در شما تبدیل می‌شود و در رفتارتان نمود پیدا خواهد کرد. پس تنها کاری که لازم است انجام دهیم این است که این تمرینات را از یاد نبریم.
:: مرتبط با: علمی مدیریتی ,
:: برچسب‌ها: مدیریت , فروش , اعتماد به نفس , استراتژی فروش , بازاریابی , موفق ,
ن : طراح و خلاق
ت : دوشنبه 2 شهریور 1394
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic